čtvrtek 16. října 2014

Dovolená 2014 - Den 8. a 9. - Varšava a návrat domů + rekapitulace

Poslední noc v Pobaltí byla celkem zajímavá. Zakempoval jsem na terase nového, ještě nedostaveného domu, ale nevšiml jsem si, že už ho hlídá ochranka. Takže mě asi za půl hodiny přijeli zkontrolovat, jestli neprovádím nějakou neplechu. Budíka jsem měl nataženého na 7:00 ráno, takže jsem si užil krásné svítání a hned za rozbřesku už jsem stál u silnice. Stop se náramně dařil, na třikrát jsem se dostal až do Marijampolé k hlavní silnici do Polska a nikde jsem nečekal déle než 10 minut. Jednou mě dokonce zastavil přímo na křižovatce, ještě než jsem za ní stihl dojít a to jsem zrovna ani nestopoval.
Svítání u Trakai
Místo na spaní dobrý :)
V Marjampolé jsem chytil stopa, který jel do práce do Osla v Norsku a jel přes Varšavu, tak už jsem nemusel dál nic řešit a v klidu jsme dojeli do Varšavy v půl čtvrté odpoledne a pak už jsem akorát musel najít centrální nádraží. Na nádraží jsem byl trochu ztracený, protože se nachází v podzemí pod velkým nákupním centrem. Vystál jsem asi hodinovou frontu na jízdenku a když jsem jí zaplatil, tak jsem myslel že mě klepne. 68 Euro, platil jsem ve zlotých, takže jsem neměl tušení kolik platím a paní u okýnka si se mnou moc nerozuměla. Po chvíli, když jsem se probral se zoufalství jsem našel zákaznické centrum a jízdenku jsem stornoval a koupil jinou, takže mě to i se storno poplatkem vyšlo cca o 20% levněji. Pak už mě čekalo jen 15 hodin ve vlaku až do Budějovic.
Varšava
Varšava
Varšava
Varšava - Centrální nádraží
Trasa: https://goo.gl/maps/vakrP

Rekapitulace:

Celkem ujeto: cca 4 200 km
Stopem: 1 180 km

Trasa z Tallinnu (přibližně): https://goo.gl/maps/Pqxz8

Během dovolené jsem navštívil 4 hlavní města evropských států a spoustu dalších krásných míst na území Pobaltských republik. Dovolenou zpětně hodnotím jako velmi povedenou, i když to nejlepší bylo hned na začátku v Tallinnu.

Žádné komentáře:

Okomentovat