pondělí 27. července 2015

Kaprun 1/2

Týden před Grossglockner ultratrail jsem vyrazil do Kaprunu na dovolenou. Koupil jsem si jízdenku na vlak až do Zell am See a pak už jen koukal na naskakující zpoždění prvního vlaku v Českých Budějovicích. Chápu že osobák čeká na rychlíky, ale že čeká i na ty co mají jet až po jeho odjezdu, to už ne. V Linzi mi spoj samozřejmě ujel, ale díky Railjetu nakonec v Salzburgu stíhám původní spoj.
Cestování ve velkým stylu - nádraží Salzburg
Nádraží Salzburg
Zell am See
Kýč - fontána, loď a duha :)
Na první výlet jsem vyrazil hned v neděli, protože norové hlásili horšení počasí a déšť po celý zbytek týdne. Což nakonec nebyla pravda. Hned prvním autobusem jsem dojel na konečnou stanici Kessefall Alpenhaus odkud jezdí autobusy k přehradám.
Dříve nákladní lanovka pro stavbu přehrad, dnes pro přepravu turistů k jezeru Stausee Mooserboden
Nejvyšší šikmá lanovka v Evropě
Přehrada Stausee Mooserboden ze soustavy Tauernkraftwerk
U přehrady Mooserboden v cca 2 000 metrech mě přivítalo ostré slunce. Kopec na který jsem mířil nebyl proti světlu ani vidět a výška to byla taková, že jsem si div neukroutil hlavu.Výstupová trasa vedla přes horskou chatu Heinrich-Schwaiger-Haus v 2 802 metrech a dál přes krátkou feratu, Unterer a Oberer (3 159 m.n.m.) Fochezkopf a hřeben Kaindlgrat na vrchol. Na vrchol Grosses Wiesbachhornu (3 564 m.n.m.) jsem vystoupil za 3 hodiny a cesta dolů mi pak trvala necelou hodinku a půl. Podle turistického značení by to nahoru mělo trvat 5 hodin. Celá trasa šla zvládnout bez jakéhokoliv vybavení, ostatně já to šel v běžeckém. Vrcholová část je akorát hodně nepříjemná, protože se jde po rozpadající nesoudržné skále. Akorát jsem zapomněl, jak je silné slunce na ledovci a spálil jsem se jako rak. Další den jsem pak proležel s mírným úpalem v kempu.
Výstupová cesta k chatě Heinrich-Schwaiger-Haus (2 802 m.n.m.)
Heinrich-Schwaiger-Haus (2 802 m.n.m.)
Ferata cestou na Grosses Wiesbachhorn, kousek nad chatou
Hřeben Kaindlgrat a Grosses Wiesbachhorn v pozadí
Hřeben Kaindlgrat a Grosses Wiesbachhorn v pozadí
Ledovcové jezírko


Grosses Wiesbachhorn (3 564 m.n.m.) - nový výškový rekord :)
Nejvyšší hora Rakouska - Grossglockner


Pohled zpět - výstupová cesta k Heinrich-Schwaiger-Haus
Heinrich-Schwaiger-Haus

Žádné komentáře:

Okomentovat