neděle 24. srpna 2014

Lipno STRC kros

Náhodou jsem objevil, že se na Lipně běží jeden závod ze série Salomon trail runnig cup, tak jsem se rychle přihlásil. Povedlo se mi tak zaplnit volný víkend mezi Slezským maratonem a Mistrovstvím ČR ve slalomu na divoké vodě. V týdnu se mi zadaří vyběhnout jen jednou, abych zjistil že do kopce nohy netáhnou. Aspoň se mám na co těšit.

Ráno vyrážíme s tátou, kterého jsem ukecal pro funkci doprovodu z Budějovic a tak stíhám prezenci i polívku k obědu. Pak ještě kafíčko, rozběhat a na start. Na startu u přístaviště v Lipně nad Vltavou je krásných 12 stupňů a silný vítr, který prohání plachetnice po jezeře. Já se kvůli zimě ale svlékám do běžeckého až těsně před startem.

S malým zpožděním nás vypouští na trať, která hned stoupá skrz vesnici k Jezerní sjezdovce, po které stoupáme těsně pod vrchol. Na startu jsem se rozhodl, že jí vyběhnu v kuse, tak to tam peru, ale nohy tuhnou. Po sjezdovce následuje mírně zvlněný úsek zakončený krátkým seběhem do osady Dvorečná. Tady je voda na občerstvení a pak stoupání na Luč. Kus před vrcholem musím nutně na záchod, tak mě pár lidí předbíhá. Já je pak naháním v seběhu do Loučovic. V lese se nachází jedna z největších bouderingových oblastí v Čechách, takže seběh je úplné "trail porno". Kousek před koncem míjíme odbočku a dáváme menší kufr. Dál se běží okolo Čertových proudů, kde to neustále mírně klesá, tak se do toho dost šlape. Od poloviny závodu nás čeká cca 8 km úsek, kde běžíme většinu času do kopce. Místy musím přecházet do chůze, ale pořád to odsýpá. Hlavně díky tomu, že na dohled mám závodníka 100 metrů přede mnou. Doháním ho až pod sjezdovkou. Na Kramolíně nás pořadatelé směřují na točité schodiště na Stezku korunami stromů na kterou se trefím až po druhém upozornění. Asi jsem měl zvednout hlavu a podívat se, kde ty schody jsou.... Pokus jít schody po dvou mě málem posílá k zemi, takže pěkně hlavu dolu, držet se zábradlí a kousnout to. Z vrcholu jsou krásné výhledy a sbíhá se davy fandících lidí (na některé bylo potřeba houknout, aby se uhnuli) po točité cestě, takže jsem nakloněný jak motorkář a rubu do toho co nohy snesou. Za rozhlednou mě dobíhá Pepa (seznamovačka při seběhu), který včera byl na Jesenickém maratonu = ukrutnej drsňák. Pak už jen poslední kopec po asfaltu, kde mě Pepa cukne a 3 km seběh do cíle. Ve finiši plácaná s dětmi a 200 metrů dlouhá cílová rovinka v tempu 3:30 min/km. V cíli jsem v čase 1:57:42 na 58. místě celkově, takže neskutečná spokojenost, kterou mi kazí akorát občerstvovačka, kde jsou jen melouny.

Závod se mi hodně líbil a lidé okolo trati skvěle povzbuzovali k vyšším výkonům. Hlavně malé děti, které si chtěli s každým plácnout.

Web závodu: http://www.strc.cz/strc-2014/lipno-nad-vltavou-2014
Výsledky: https://docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0Ajr3L32sd2ikdExGX00wNXlVdUF6TGp6WkhQa3o2dGc&output=html
Garmin: http://connect.garmin.com/modern/jsPlayer/572766917

Žádné komentáře:

Okomentovat