úterý 28. února 2017

Trénink v únoru a další plány

 Další měsíc roku 2017 je za námi. Únor je takový malý hajzlík, šidí nás o 2 tréninkové dny. Kromě prvního týdne, kdy na mě vlezl nějaký moribundus se celý měsíc obešel bez narušení. Trénink jsem zvládl i s novou prací a doufám, že to tak vydrží i nadále. Po lednu, kdy jsem testoval, zda vůbec jsem schopný (fyzicky a hlavně psychicky) pravidelně trénovat, jsem v únoru trochu přidal. Žádný problém s nechutí k tréninku, nebo vysoká únava se nedostavil. pouze po nedělních běžkách trvalo vždy tak dva dny, než jsem se dal do kupy. Bohužel na Šumavě s koncem února přišla obleva a s ní i konec letošního běžkování. Jediné co mě trochu víc trápí, jsou různé bolístky (vše v levé noze - kouslé stehno, kolenní vazy zevnitř, lýtko), ale cvičením a rehabilitacemi s nimi svádím urputný boj.

V únoru jsem v běhu nikde nezávodil, zato jsem si po roční pauze dal Šumavský skimaraton, který i přes nepříjemnostmi se startováním z poslední vlny dopadl velmi dobře.

Vrchol zimní přípravy se blíží a do Pečecké desítky zbývají už jen necelé dva týdny. Proto jsem se vrhl do plánování přípravy na následující vrchol sezóny. Budějovický půlmaraton. Jako podklady jsem použil knížky Trénink podle srdeční frekvence (Roy Benson a Declan Connoly) a Hansonova metoda maratonu (Luke Humphrey, Keith Hanson a Kevin Hanson). Z obou knížek jsem si vytáhl to podle mě nejlepší a skloubil to se svými možnostmi a plány. Teď už jen vytrvat...

Tréninkový deník  - únor 2017

Tréninkový deník  - únor 2017

Tréninkový deník  - únor 2017

Tréninkový plán na Budějovický půlmaraton

Tréninkový plán na Budějovický půlmaraton

Žádné komentáře:

Okomentovat