neděle 8. prosince 2013

Pražská 100 - trať 65 km


O víkendu 6.-8.12.2013 proběhl 20. ročník Pražské 100. Já se zúčastnil tratě na 65 km. Původně jsem předpokládal že z pátku na sobotu nás v tělocvičně bude spát víc, ale z ranních závodníků jsem tam byl sám. Tak jsem měl aspoň radost, že se mi podařilo domluvit s pořadateli na ranním odvozu do Králova Dvora.

Ráno proběhla klasická předstartovní příprava a ranní kafíčko ve sportovní hale, prezentace a v 7:00 jsem vyrazil do končící noci. Na startu se ke mě připojil jeden starší pán, že půjde kus se mnou, abych ho vyvedl z Králova Dvora. Tímto se mu omlouvám, že jsme šli úplně jinam a doufám, že se ještě vrátil do závodu :) (viz. odkaz na Garmin). Po návratu na trať jsem nasadil udržovací tempo a valil na Děd, kde jsem předbíhal ty co vyrazili přede mnou a i druhou dvojici tratě Cypra, Filipec se kterými jsem nakonec absolvoval úsek okolo Nazarethu.
Svítání nad Berounem
Z Dědu přes Ostrý do Berouna byl krásný profil, který se dal víceméně běžet, hlavně mírná klesání, kde nohy jen letěly a kilometry přibývaly. Kus před Berounem jsme se seběhli dva a pokračovali jsme stejným tempem přes Beroun. V Berouně jsme bohužel minuli správnou odbočku z náměstí a došli až na Autobusové nádraží, odkud jsme se museli vrátit na správnou trasu, ale zdrželi jsme se minimálně. Cestou nás ale seběhli Cypra s Filipcem, kterým jsem hned za železničním mostem přes Berounku zase utekl...:)
Tam nahoře byla kontrola :)
Kousek před Svatým Janem pod Skalou jsem se dostal před první dvojici, která startovala v sobotu ráno a dál jsem pokračoval sám. Ještě jsem je tedy potkal při seběhu od vrcholového kříže na Sv. Janu. Tady jsem se při závodě prvně vybál při seběhu po dřevěných schodech poprášených sněhem.
Schody u Sv. Jana pod Skalou (na skálu)
Kontrola na skále nad Sv. Janem
Svatý Jan pod Skalou
Kdyby to šlo, tak jsem si na vrcholu dal svačinu :)
Na vrcholku bylo krásně, ale bylo potřeba běžet dál. Následovalo asi 10 km nejkrásnějšího úseku denní části mezi Sv. Janem pod Skalou a Karlštejnem. Při seběhu z kopce asi 2 km za Sv. Janem mi se mi stalo osudným bahno ukryté pod vrstvou listí a sněhu a gravitace mě poslala k zemi. Podařilo se mi nešikovně si přisednout pravou nohu a ta bolest byla strašná. V tu chvíli jsem si myslel, že jsem skončil. Naštěstí se mi to podařilo po pár kilometrech rozhýbat.

Stoupání ze Sv. Jána pod Skalou
Po občerstvovačce pod Karlštejnem na mě začala padat únava po náročném týdnu a cestou na Jíloviště jsem se dost protrápil. Asi 8 km před Jílovištěm mě seběhli Cypra s Filipcem a to mě nakoplo a až na Jíloviště jsem se držel s nimi (neskutečná úcta k jejich výkonu, hlavně když jsem na vlastní oči vyděl, jak dřou i když už jsou úplně grogy). Já si na Jílovišti dal polívku a vytoužený pivko a s dalším co mě doběh jsme vyrazili na poslední část trasy. Na Cukráku jsem ale byl zase sám, tentokrát jsem byl já ten pomalejší, musel jsem si dávat občas pauzu a jen jít. Při vystoupání na Šance mě dostihla tma a při přeběhu do Modřan jsem vůbec netušil, kde jsem a po čase jsem začal zmatkovat, že jsem někde minul předposlední kontrolu. Když už jsem na ní začal rezignovat, s tím že bych stejně nevěděl, kde jí hledat, se objevila ve tmě za dvojicí rozpadlých mostů.
Noční zákoutí u K23
Pak už to šlo rychle. S vidinou blízkého cíle jsem se pustil do běhu na plno (teda toho co mi zbývalo :)) a chvátal jsem do tělocvičny v Modřanech. Nakonec jsem se tak zabral do sledování šipek, že jsem málem minul vchod do školy:) V cíli už byli první 4 závodníci z trati 145 km, ale parťák z Jíloviště nikde (doufám, že nakonec do cíle trefil).

Video z Bubovických vodopádů (omluvte kvalitu, je to natáčený na starší telefon).

Odkaz na Garmin (Králův Dvůr - Jíloviště, poté mi došla baterka):Žádné komentáře:

Okomentovat